zithromax online

Ze względu na swoje położenie Kraków jest jednym z najlepszych miejsc do życia już od wielu stuleci. Bogactwo architektoniczne i kulturowe tego miasta jest niepowtarzalne jednak nie powinniśmy się ograniczać tylko do niego.

Odwiedzając Kraków możemy też zwiedzić kilka innych, równie ciekawych miejsc w okolicy. Oto trzy najbardziej polecane lokalizacje których nie możecie pominąć podczas kilkudniowej wizyty w Krakowie. Jura Krakowsko – Częstochowska Jednym z najważniejszych miejsc gdzie powinniśmy wyjechać choć na kilka godzin z Krakowa powinna być Jura Krakowsko – Częstochowska. Ten piękny makroregion ciągnie się na przestrzeni około osiemdziesięciu kilometrów między miastami z których wzięła swoją nazwę. Znajdziemy tam nie tylko bogatą faunę i florę ale też i niesamowite formacje skalne, piękne rzeki. Zajechać możemy do Ojcowskiego parku narodowego czy też zwiedzić Szlak Orlich Gniazd – dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Zakopane Kolejnym pięknym miejscem położonym tylko o dwie godziny drogi od Krakowa jest Zakopane. Tętni ono turystycznym życiem przez cały rok nie tylko ze względu na swój niepowtarzalny charakter. Jest to również baza wypadowa do wielu górskich schronisk.

Zresztą Zakopane noclegi oferuje zawsze i właściwie dla każdego kto doń przyjedzie. Choć czasem ceny te są wyższe (bo dostosowane do większego popytu ze strony turystów) to w schroniskach możemy się przespać już za kilkanaście złotych a dla osób o wiele bardziej wymagających dostępne są hotele oferujące prawdziwe luksusy za kilkaset złotych dziennie od osoby. Wieliczka Trzecim punktem który koniecznie powinniśmy odwiedzić będąc w Krakowie jest kopalnia soli w Wieliczce. Zwiedzić tam możemy chociażby szyby wybudowane nawet w czternastym wieku a wiele komnat jest niesamowicie poruszających. Kopalnia ta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO dzięki czemu właściwie każdy powinien odwiedzić choć raz w życiu to miejsce. Poza kopalnią miasto to oferuje również całe mnóstwo innych atrakcji o czym powinni pamiętać prawdziwi turyści.

Wpis gościnny.